На даний момент існує два лікарських засоби, що володіють жарознижувальною і знеболювальною дією, максимально відповідають вимогам щодо ефективності та безпеки: парацетамол та ібупрофен.

Показання до застосування:

  • біль будь-якого походження – при травмах 3., опіках 5.1.1., 5.1.1.5., 5.2., відмороженнях 5.1.3., попаданні чужорідних тіл 6., укусах 9., місцевих реакціях на щеплення 11.10.1., реакціях на прорізування зубів 11.11. і т. д. 10.;
  • підвищення температури тіла будь-якого походження – тепловий і сонячний удар 5.1.2., загальні реакції на щеплення 11.10.2. і т. д. 11.1.

РЕКОМЕНДАЦІЇ

  • Для надання невідкладної допомоги оптимально використовувати рідкі лікарські форми (сиропи, краплі, розчини, розчинні порошки), і перед тим як давати дитині, нагріти препарат до температури тіла – це створить умови для максимально швидкого всмоктування ліків зі шлунку в кров.
  • Препарати, що використовуються у свічках (ректальних супозиторіях), проявляють свій ефект повільніше в порівнянні із прийнятими всередину. Але ефект цей більш тривалий. Свічки краще у двох ситуаціях:
    • складнощі з прийомом препарату всередину – боляче або важко ковтати, присутні нудота або блювота;
    • необхідний тривалий знеболювальний ефект.

УВАГА!

В аптечці невідкладної допомоги доцільно мати обидва препарати (і парацетамол, і ібупрофен), але в різних лікарських формах. Оптимально – рідкий ібупрофен (сироп, краплі, розчин) і свічки з парацетамолом.

Дозування парацетамолу

  • Дози для дітей залежать від ваги дитини. Оптимальна разова доза становить 15 мг/кг. Тобто дитині, яка важить 10 кг, можна дати 150 мг парацетамолу за один раз. Повторити прийом препарату можна не раніше ніж через 4 години, кількість таких повторів не повинна перевищувати 4–5 разів на добу, але в будь-якому разі добова доза парацетамолу не повинна перевищувати 60 мг/кг.
  • Всмоктування парацетамолу в прямій кишці не таке активне і повне, як у шлунку, тому при використанні свічок разова доза становить, як правило, не 15, а 25 мг/кг.

Дозування ібупрофену

  • Оптимальна разова доза становить 5–10 мг/кг. Повторити прийом препарату можна не раніше, ніж через 6 годин, кількість таких повторів не повинне перевищувати 4 разів на добу, але в будь-якому разі добова доза ібупрофену не повинна перевищувати 25‒30 мг/кг.

УВАГА!

У стані стресу правильно розрахувати дозу вдається далеко не всім батькам. Пам’ятайте, що упаковки з дитячими лікарськими формами парацетамолу та ібупрофену містять докладні інструкції, в яких вказують не складні мг і кг, а зрозумілі вік і кількість ложок ліків.
Зберігайте інструкції!

Парацетамол може продаватися під наступними комерційними назвами:

Адол

Доло

Парацет

Акамол

Доломол

Перфалган

Амінадол

Іфімол

Піранол

Ацетамінофен

Калпол

Проходол

Ацетофен

Медипірин

Санідол

Біндард

Мексален

Софінол

Вольпан

Напа

Стрімол

Дайнафед

Опрадол

Тайленол

Далерон

Памол

Флютабс

Дафалган

Панадол

Цефекон Д

Демінофен

Пацимол

Ефералган

 

Ібупрофен може продаватися під наступними комерційними назвами:

Aдвіл

Долгіт

Ібуфен

Профен

Болінет

Ібалгін

Іпрен

Профинал

Боніфен

Ібупрон

Макрофен

Солпафлекс

Брен

Ібупроф

Мотрин

Фаспік

Бруфен

Ібутоп

Нурофен

 

 

автор Комаровский Е.О.
книга «Невідкладна допомога» — довідник розсудливих батьків
опубликовано 22/12/2015 20:01

Комментарии

Для того чтобы оставить комментарий, пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Скачивайте наши приложения